DĚTSKÝ TANEČNÍ KROUŽEK

DĚTSKÝ TANEČNÍ KROUŽEK

   24. září 2019 se uskuteční v sokolovně ve Starém Městě od 17:30 do 18: 30 hod. první schůzka dětského tanečního kroužku. Kroužek je určen pro děti navštěvující první stupeń základní školy, tedy ve věku od 7 do 12 let. Náplní kroužku budou ze začátku rytmická cvičení, cvičení na správné držení těla, rozvoj koordinačních schopností, obratnosti a kreativity,  pohybové hry, postupně se bude přidávat taneční průprava a výuka standardních a latinskoamerických tanců. Třešničkou na dortu by mělo být společné taneční vystoupení.

   Protože se jedná o pohybové aktivity, oblečení by mělo být hlavně pohodlné a pružné, aby dětem umožńovalo pohyb a nikterak je v něm neomezovalo. Pro dívky to znamená nějaké tílko, tričko nebo top, šaty nad kolena, legíny, šátek přes boky. Vše tak, aby byla vidět kolena. Pro chlapce dlouhé tepláky nebo pohodlné kalhoty a tričko. Na nohy pro začátek jarmilky, cvičky nebo piškotky, následně možná bude potřeba i taneční obuv. Nedoporučujeme tenisky kvůli pevné a neklouzavé podrážce.

   Určitě by měly děti mít láhev s pitím.

   Kroužek bude probíhat v SKC (sokolovna) ve Starém Městě každý týden v úterý, krom svátků a dnů volna. Cena kroužku je 800 Kč za dítě za pololetí. Platba za kroužek bude provedena při prvním setkání v hotovosti pověřenému zástupci tanečního klubu TWEET, z.s., IČO 017 754 30. Přihlášky je možno zasílat  e-mailem na adresu tktweet@seznam.cz, nejpozději do 17. září 2017.

 

   Informace o schůzkách a činnosti kroužku budou k dispozici přímo na této stránce, stejně jako případné fotografie, termíny schůzek pod záložkou KALENDÁŘ.

   Pokud jsem na něco zapomněl, napište mi na zmíněnou adresu tktweet@seznam.cz- rád zodpovím případné dotazy v co nejkratším čase.

 

Dotaz: Musí mít děti nějaké taneční základy ?

Odpověd´: Nemusí, v kroužku se budou děti učit zpočátku správnému držení těla, rozpoznání rytmu, k tanci se propracujeme postupně a nenásilně.

Dotaz: Musí děti přijít v páru ?

Odpověd´: Nemusí, případné taneční páry budou poskládány v průběhu pololetí.

Dotaz: Budou děti veřejně vystupovat?

Odpověd´: Pokud jim tančení půjde a budou- li mít zájem, mohou vystoupit na tanečním večeru pořádaném naším klubem popřípadě se zúčastnit soutěže Showtime v Ostravě nebo v případě postupu v Levicích na Slovensku či dokonce evropského finále, tuším v Mad´arsku. Letos vystupovala dětská dvojice Jirka s Adélkou i na reprezentačním plese Starého Města.