TO UŽ BYLO HODNĚ DÁVNO

TO UŽ BYLO HODNĚ DÁVNO

 

VEŘEJNÝ TANEČNÍ TRÉNINK

taneční večer v rámuPro širokou taneční veřejnost pořádá taneční klub TWEET v této sezóně veřejné taneční tréninky. A co že to je? Jedná se o večerní dvouhodinovku v sokolovně ve Starém Městě, kam může přijít každý, kdo má chuť si zatančit (v páru). Tančí se latina i standard, každý tak, jak umí. K dispozici je samozřejmě laskavý a milý taneční mistr, který dokáže ochotně poradit a ukázat různé taneční figury a prvky. Tančí se při reprodukované hudbě, bez přestávek mezi skladbami – kdo má chuť, tančí, kdo chce odpočinout, sedí (kdo něco provedl, sedí také, ale úplně někde jinde). Občerstvení vlastní, oděv sportovní a pohodlný, obuv taneční, možná ručník. Členové tanečního klubu TWEET a účastníci tanečních ve Starém Městě mají vstup zdarma, ostatní platí symbolické vstupné 40 Kč za osobu.  K dispozici jsou v sále i zrcadla, takže si tanečníci můžou kontrolovat postoj, účes, taneční kroky, synchronizaci s partnerkou apod.

První veřejný taneční trénink proběhl v sokolovně ve Starém Městě, v pátek, 2. října 2015. Do dvouhodinovky se podařilo vměstnat po třech skladbách waltzu, tanga, slow rocku, polky, foxtrotu, valčíku, jivu, ča-či a rumby. Tančila se i salza a mambo. Úroveň tanečních dovedností jednotlivých párů byla skutečně různorodá, od základních kroků až po složitější prvky. Veřejný trénink byl bezvadný, výborně jsme se bavili i když jsme občas funěli jako parní lokomotivy. Do konce roku proběhnou ještě dva, takže pokud si chcete s partnerkou, s partnerem zatančit, určitě dojděte, těšíme se na Vás!

 

 

TANEČNÍ VEČER,  duben 2015taneční večer v rámu 2

Konečně jsem se po dvou týdnech přestal klepat natolik, že můžu zasednout ke klávesnici a napsat ohlédnutí za tanečním večerem. S Kájou jsme měli totiž první vystoupení na veřejnosti a tréma na mě působila tak, že jsem si připadal jako vibrátor do betonu. Jinak nálada byla výborná, standard střídal latinu i disko, zatančili jsme si skutečně podle chuti. Večer zahájil místostarosta Starého Města Mgr. Martin Zábranský a po jeho úvodních slovech se už jen tančilo. K tanci hrála skupina Madusong pod vedením Milana Macháčka a celý taneční večer vtipně uváděla Dáša Jelénková.  To, že si návštěvníci přišli skutečně zatančit, bylo vidět od úplného začátku, neboť parket se zaplnil již při prvních taktech úvodní taneční série. Každá taneční série se skládala ze tří bloků po čtyřech skladbách, mezi sériemi byla krátká přestávka na výborné kafíčko, vino a jiné mlsoty v baru u věčně usměvavého Pavla Ondry. V první přestávce jsme krátkou ukázkou předvedli činnost našeho tanečního kroužku. Taneční večer byl třetí a poslední akcí, na níž jsme dostali dotaci od Městského Úřadu Staré Město. Z pozdních odchodů tanečníků a přesčasového hraní muzikantů usuzuji, že si všichni taneční večer užili a s potěšením přivítají další akce našeho tanečního klubu TWEET.

 

 

ROCK n ROLL březen 2015

František v rámuKdyž zmíním jména Elvis Peesley, Bill Haley a jeho komety nebo Chuck Berry, je každému jasné, že mám na mysli rock n roll. A když přidám další indicie – Jaromír Bártík s partnerkou, Jezuitský sklep, taneční klub TWEET- nemůže se jednat o nic jiného, než o další z rock n rollových seminářů. Ve společnosti těchto velikánů jsme se ocitli v pátek 20. března od 19 do 21 hodin. Jaromír Bártík pojal seminář jako jedno velké opáčko dřívějších dvouhodinovek, což nám všem maximálně vyhovovalo. Ztuhlé nohy jsme si rozcvičili při opakování základního kroku, po zahřátí následoval nácvik jednotlivých prvků. Výměna za zády partnera, alemana, převedení partnerky, skok na partnera…. V závěru dvouhodinovky jsme uspořádali exhibici, kdy každý pár předvedl, co si ze semináře zapamatoval. Nejpozornějšími žáčky byli bezpochyby František se  Zuzkou, kteří zatancovali všechny prvky. Přestože se to nikomu dalšímu nepovedlo, byly výkony všech párů odměňovány bouřlivým potleskem. Asi nejsilnějším zážitkem pro mě bylo, když si lektor „pohodil“ partnerku za krk a začal s ní kolem sebe rotovat. I když jsem tento prvek znal z televize, naživo je daleko úchvatnější. Stejně jako dobrá hudba nás rozehříval dobrý čaj, který nezištně uvařila Simča a do kterého František občas něco nezištně cvrknul. I přes chladno a vlhko ve sklepě byl seminář ve znamení 3D (dobrá nálada, dobrá hudba a dobrý čaj).

Ressumé: příjemně strávený večer, těšíme se na další!

Seminář jsme mohli pořádat stejně jako Salsu mimo jiné i díky dotaci  MěÚ  Staré Město.

 

 

                                     SALSA, únor 2015

salsa v rámuKdo přišel, pobavil se, něco se naučil, protáhnul si tělo a odcházel domů v dobré náladě. Tak by se dal stručně shrnout i druhý seminář salsy, který se uskutečnil v Jezuitském sklepě ve Starém Městě. Poučeni z minulého semináře jsme nic neponechali náhodě a pro všechny byl nachystán příjemně vonící svařáček. Od začátku jsme kromě přestávky byli neustále v pohybu, takže brzy letěly dolů mikiny a svetry. Skvělý lektor Radek Kubiš s partnerkou nám zopakovali základní kroky a teprve po jejich zvládnutí jsme se učili nové prvky.  Přestože proplétání rukou vypadalo složitě, podařilo se nám všem rozplantat, takže domů jsme  jako vánočky pletené ze čtyř rukou neodcházeli. Lektoři tentokrát zvolnili tempo výuky a navíc nám dovolili kratičkou přestávku nad plán na již zmíněný svařáček. Fotografie ze semináře jasně vypovídají o skvělé náladě, která vládla od začátku až do konce, takže jinak než bouřlivým potleskem pro lektory seminář skončit ani nemohl.

rnr v rámu

Co nesmím zapomenout zmínit je fakt, že se seminář mohl uskutečnit mimo jiné i díky dotaci MěÚ Staré Město našemu tanečnímu klubu TWEET.

Z ohlasů zúčastněných:

Skvělé, báječné, špica, fantastické, bombastické, bezchybné, dokonalé, perfektní ….

 

Doufáme v další pokračování!!!!!!!!

 

Jirka