NĚCO O TK TWEET

rnr 1Pár slov o tanečním klubu TWEET

Na počátku tanečního klubu TWEET byla chuť nás, absolventů tanečních kurzů pro dospělé, zatančit si častěji než pouze v plesové sezóně na straně jedné a ochota Toma a Marketky Horváthových, coby tanečních mistrů na straně druhé. A tak z jednoho nedělního posezení u kávy a domácího dortu (od Marketky) vzniklo v roce 2013 občanské sdružení Taneční klub TWEET.

Od roku 2013 se však hodně změnilo. V současné době nás chodí pravidelně trénovat tak 10 párů. Někdo má taneční zkušenosti větší, někdo menší, dohromady toho umíme ale dost. Věkově jsme rozdílní, stejně jako u těch tanečních zkušeností. Nejstaršímu páru je slabě nad sto let ( dohromady), nejmladšímu něco do čtyřiceti ( abych to uvedl na správnou míru- věk tanečníků od 17 do 52). Věkový průměr tanečníků plus minus kolem třiceti let. Tancujeme jedenkrát za týden, pokud nám to dovolí pracovní a rodinné povinnosti. Zde musím vzpomenout na Františka se Zuzkou, kteří jezdili na tréninky až z Lipova. Díky pracovnímu vytížení se dostali na trénink tak jedenkrát do měsíce, ale protože jim bylo shůry dáno, stačili se během pěti minut naučit to, co my jsme cvičili měsíc. Ve zbytku tréninku vymysleli další krokové variace a prvky a měli na měsíc „vyděláno“. František se bohužel odstěhoval za prací do Západních Čech, takže na tréninky to moc nestíhá. Před nedávnem začal chodit Vláďa, k němu se přidala Jana.

Zabýváme se výukou společenských tanců pro středoškoláky i pro dospělé : standardních i latinskoamerických. Taneční probíhají ve dvou cyklech, podzimním a jarním. Pravidelně trénujeme v sokolovně ve Starém Městě, mimo to pořádáme víkendové kursy tanců, taneční semináře a taneční večery pro širokou veřejnost. Novinkou, kterou jsme zavedli v roce 2015 jsou veřejné taneční tréninky. U nás si zatančí jak začátečníci, tak i zkušenější tanečníci.

Pokoušeli jsme se  odpovědět na otázku, proč jsme si vybrali právě společenský taneczde je pár nejčastějších odpovědí:

                                                                  všichni vesty norm.  – aktivně strávený volný čas

                                                                    – radost z hudby a pohybu

                                                                    – zábava

                                                                   – potěšení z blízkosti partnera, partnerky- společný koníček

                                                                  – zvyšování fyzické kondice, snižování BMI

Rádi přivítáme každého nového zájemce o společenský tanec. Není pro nás důležitý ani věk, ani taneční zkušenosti ale radost z tancování.

Povídání o nás končím slovy Katky “ taneční sezóna u nás nikdy nekončí“